10 geriausių potinklio skaičiuoklių: potinklio mokymo programa, paaiškinta visiems

IP adresai ir potinklio kaukės gali būti sunkiai suvokiamos tinklo administratoriams, kurie tik pradeda dirbti šioje srityje. O jų suklydimas gali turėti pražūtingų padarinių iš karto nustatant maršrutą arba išeikvojus IP adresą. Svarbu tai padaryti teisingai pirmą kartą. Štai kodėl mes pristatome 10 geriausių potinklio skaičiuoklių, kurie jums padės tai padaryti.

Šiandien pirmiausia trumpai paaiškinsime, kaip veikia IP adresai. Tada aptarsime potinklio ir potinklio kaukes. Kadangi mūsų diskusija nebūtų baigta nepaaiškinus klasikinio adresavimo ir CIDR, tai mes darysime toliau. Ir prieš gilindamiesi į pagrindinius potinklius, geriausius potinklio skaičiuotuvus, paaiškinsime skirtumą tarp viešųjų ir privačių tinklų.IP adresai – kompiuteriai ir tinklai

IP adresai arba interneto protokolo adresai naudojami unikaliai identifikuoti kiekvieną pagrindinį kompiuterį arba įrenginį, prijungtą prie tinklo. Tas tinklas gali būti toks didelis kaip internetas su milijonais pagrindinių kompiuterių arba toks mažas, kaip jūsų įprastas namų tinklas, turintis tik keletą prieglobų.

IP adresai yra dvejetainiai skaičiai, kurių ilgis yra 32 bitai. Kadangi IP adresus rašyti dvejetaine forma, pvz., 1100000010101000000000001101010, gali būti nuobodu ir gali būti klaidų, mes sugalvojome būdą, kaip juos įrašyti kaip keturių dešimtainių skaičių seką, kurių kiekvienas reiškia aštuonis bitus, atskirtus tašku. Naudojant šią schemą, ankstesnis adresas būtų parašytas kaip 192.168.0.106. Daug lengviau rašyti, skaityti ir atsiminti, ar nemanote? Šis žymėjimas vadinamas taškiniu dešimtainiu.

Yra dvi IP adreso dalys: tinklo dalis ir pagrindinio kompiuterio dalis. Pirmoje dalyje nurodomas potinklis, kuriame yra tas adresas, o pagrindinė dalis nurodo tikslų pagrindinį kompiuterį tame tinkle. Jei IP adresai būtų pašto adresai, tinklo dalis būtų miesto pavadinimas, o pagrindinė dalis – tikrasis gatvės adresas.

Dabar galite savęs paklausti: kuri dalis yra tinklas, o kuri yra pagrindinė? Na, jūs nuspręsite. Skaitykite toliau.

Ką turėtumėte žinoti apie potinklį

Potinklis yra menas padalinti tinklą į mažesnes dalis, kurių kiekviena vadinama potinkliu. Tarkime, pavyzdžiui, jūsų organizacijos IP adresas yra 10.11.0.0, o 10.11 dalis yra tinklo dalis. Tai leidžia jums turėti 65 534 pagrindinius kompiuterius nuo 0,1 iki 255,254.

Tačiau yra daug priežasčių, kodėl turėtumėte vengti didelių tinklų su tūkstančiais pagrindinių kompiuterių. Pirmosiomis tinklų dienomis, kai jie veikė bendraašiu kabeliu, tai buvo susiję su susidūrimais. Matote, visi tinklo kompiuteriai kalbėjo bendru laidu. Vienu metu galėjo kalbėti tik vienas šeimininkas. Tačiau šeimininkai negalėjo nustatyti, ar kabelis buvo naudojamas. Tačiau jie turėjo būdą aptikti, kad du įrenginiai kalbėjosi tuo pačiu metu. Tas įvykis buvo vadinamas susidūrimu ir jam atsitikus abu įrenginiai atsitiktinai, nors ir labai trumpam laikui, nustojo kalbėti ir vėl pradėjo kalbėti. Galite įsivaizduoti, kad kai susidūrimai buvo per dažni, našumas buvo neigiamas.

Šiais laikais tinklai perjungiami ir kolizijų nebėra, bet vis tiek stengiamės, kad tinklai būtų kuo mažesni dėl kitos svarbios priežasties – transliacijų. Transliacijos yra duomenų paketai, kuriuos gauna visi tinklo pagrindiniai kompiuteriai. Daugelis ryšio protokolų remiasi jais įvairiais tikslais ir tinkle jų gali būti daug. Ir nors poveikis gali būti ne toks dramatiškas kaip didelis susidūrimų dažnis, jie sulėtina tinklus.

Taigi, grįždami į mūsų pavyzdį, galime nuspręsti, kad norime padalyti 10.11 tinklą į 255 tinklus po 254 pagrindinius kompiuterius. Mūsų antrinio tinklo sąrankoje tinklo dalis taptų 10.11.0, o pagrindinė dalis būtų paskutinė 0.

Potinklio kaukės

Dabar, kai nusprendėme padalinti tinklą į kelis potinklius, kaip tai padaryti? Kaip pranešame įrangai, kuri dalis yra? Mes naudojame potinklio kaukę. Potinklio kaukė nustatys, kiek iš 32 bitų yra rezervuota tinklui, o kiek – pagrindiniam kompiuteriui. Norėdami grįžti į ankstesnį pavyzdį, potinklio kaukė būtų 1111111111111111111111100000000, o tai reiškia, kad pirmieji 24 bitai reiškia tinklo dalį, o paskutiniai 8 - pagrindinę dalį. Naudodami taškinį dešimtainį žymėjimą, šią kaukę parašytume kaip 255.255.255.0.

Pastaraisiais metais atsirado naujas užrašas, palengvinantis potinklio kaukių rašymą. Užuot nurodyę IP adresą ir potinklio kaukę, tinklo adreso dalyje rašome IP adresą, po kurio yra pasvirasis brūkšnys ir bitų skaičius. Grįžtant prie ankstesnio pavyzdžio, rašytume 10.11.0.0/24

Klasikinis prieš CIDR

Dar ankstyvosiomis interneto dienomis potinklio kaukės buvo iš anksto nustatytos pagal IP adreso klasę. Visi adresai buvo suskirstyti į 5 klases: A, B, C, D ir E. A klasės adresai prasidėjo nuo 10, o jų kaukė visada buvo 255.0.0.0. B klasės adresai prasidėjo 127. ir visada turėjo 255.255.0.0 potinklio kaukę. C klasės adresai prasidėjo 192.168 ir visada turėjo 255.255.255.0 potinklio kaukę. Kalbant apie D ir E klases, pirmoji naudojama daugialypiam transliavimui, o antroji nenaudojama.

Tai buvo praktiška, nes niekada nereikėjo nurodyti potinklio kaukės. Tai buvo numanoma pagal IP adreso klasę. Galų gale tinklo valdytojas pradėjo rasti IP adresų klasės per daug ribojančias ir buvo išrastas CIDR arba beklasis tarpdomeninis maršrutas. Naudodami CIDR, administratoriai gali nurodyti bet kokią potinklio kaukę su bet kokiu IP adresu.

Privatūs vs viešieji tinklai

Tai buvo ypač naudinga privačiuose tinkluose. Nors IP adresai iš pradžių buvo sukurti internetui ir iš pradžių kiekvienas prie jo prijungtas kompiuteris naudojo viešą IP adresą, kuriame nebuvo dviejų vienodų adresų, greitai tapo akivaizdu, kad anksčiau ar vėliau IP adreso trūks. Pagalvokite apie didžiules korporacijas, turinčias dešimtis tūkstančių kompiuterių, ir nesunku suprasti, kaip tai galėjo būti problema,

Štai kodėl organizacijos pradeda naudoti privačius tinklus, kurie naudoja IP adresus, bet privačiame kontekste. Jų IP adresai neturi būti unikalūs už organizacijos ribų. Šiandien net mažuose tinkluose naudojamas privatus adresavimas. Pavyzdžiui, dauguma namų tinklų naudoja 192.168.0.0/24 tinklą. Vietinis interneto maršrutizatorius yra atsakingas už adresų vertimą, vidinių IP adresų konvertavimą į viešuosius ir atgal.

Dešimt geriausių potinklio skaičiuoklių

Kadangi IP adresų, potinklio kaukių ir potinklio tinklų skaičiavimas gali būti iššūkis daugeliui pradedančiųjų tinklo administratorių, buvo sukurti keli potinklio skaičiuotuvai. Jie gali būti labai naudingi optimizuojant IP adreso naudojimą ir užtikrinant, kad IP adresas būtų atliktas teisingai. Internete ieškojome geriausių iš jų ir pristatome dešimt geriausių radinių. Nors nebūtinai ieškojome nemokamos programinės įrangos, paaiškėjo, kad dešimt geriausių yra prieinami nemokamai.

1.„SolarWinds“ išplėstinis potinklio skaičiuotuvas (NEMOKAMAS ATSISIUNTIMAS)

Mūsų pirmasis įrašas yra iš SolarWinds, gerai žinomos įmonės, kuri gamina geriausius tinklo administravimo įrankius. Taip pat žinoma, kad bendrovė skelbia keletą labai naudingų nemokamų įrankių. Vienas iš tokių įrankių yra išplėstinis potinklio skaičiuotuvas. Ankstyvosiose tinklo administratorių darbo stadijose, kai žmogus pradeda veiklą, dažnai daugelis supažindinami su „SolarWinds“.

Išplėstinė potinklio skaičiuoklė, kuri veikia sistemoje Windows, gali būti naudojama norint rasti galimus adresus ir sutaupyti daug laiko. Jame yra IP skaičiuoklė, potinklio kūrėjas ir CIDR skaičiuoklė. Jis taip pat gali generuoti potinklių adresų sąrašus ir atlikti pirminę bei atvirkštinę DNS skiriamąją gebą – tai neturi nieko bendra su adresavimu per se, bet vis tiek yra labai naudinga funkcija.

NEMOKAMAS BANDYMAS„SolarWinds“ inžinieriaus įrankių rinkinys adresu https://www.solarwinds.com/engineers-toolset/
(yra išplėstinis potinklio skaičiuotuvas)

2. Tech-DUK potinklio skaičiuoklė

Technologijų svetainė Tech-FAQ paskelbė savo potinklio skaičiuoklė . Tai nemokama programa, veikianti sistemoje Windows. Programinė įranga turi tris skirtukus. Pirmajame rasite klasikinį potinklio skaičiuotuvą, kuris padės išsiaiškinti klasikinį adresavimą ir potinklį. Kitas skirtukas yra panašus, tačiau jis skirtas konkrečiai CIDR adresui ir potinkliui. Paskutiniame skirtuke rasite pakaitos simbolių kaukės skaičiuotuvą, kitą naudingą įrankį.

Įrankis naudoja „Java“, todėl turėsite atsisiųsti ir įdiegti „Java“ iš savo svetainę prieš diegdami šią programinę įrangą. Išskyrus šią būtinąją sąlygą, paslaugų programos įdiegimas turėtų būti lengva užduotis.

3. Potinklis Ninja

The Potinklio nindzė yra paprastas, bet naudingas įrankis. Priešingai nei mūsų ankstesniuose įrašuose, šio įdiegimo nereikia, nes jis yra internetinis. Todėl galite jį naudoti iš bet kurio įrenginio, kuriame yra žiniatinklio naršyklė. Tai leidžia jį naudoti, pavyzdžiui, iš mobiliųjų įrenginių.

Vargu ar būtų lengviau naudoti įrankį. Tiesiog įveskite IP adresą ir potinklio kaukę. Taip pat galite įvesti CIDR pasvirąjį brūkšnį, pvz., /27 vietoj potinklio kaukės. Tada spustelėsite mygtuką Skaičiuoti ir jums bus pateikti rezultatai, lentelė su dauguma informacijos, susijusios su nurodytu potinkliu. Gausite tinklo adresą, transliacijos adresą, pirmąjį ir paskutinį pagrindinio kompiuterio adresus ir keletą kitų naudingų duomenų.

4. Spiceworks potinklio skaičiuoklė

The Spiceworks potinklio skaičiuoklė yra dar vienas internetinis internetinis skaičiuotuvas. Tai paprasta ir paprasta, o naudotis juo lengva ir intuityvu. Įrankį geriausia naudoti IP adresų diapazono potinkliui. Tarkime, pavyzdžiui, jūsų organizacijai priskirti IP adresai svyruoja nuo 10.11.0.0 iki 10.11.255.0. Kai naršote skaičiuoklės puslapį, įvesite pirmąjį ir paskutinį IP adresus. Tada turite galimybę nurodyti reikalingų potinklių skaičių arba minimalų prieglobų skaičių kiekviename potinklyje.

Tada spustelėkite mygtuką Generuoti ir bus sugeneruota lentelė, nurodanti kiekvieno potinklio parametrus. Kiekvienam potinkliui jis suteiks tinklo adresą, pirmąjį ir paskutinį galimą IP adresus ir potinklio kaukę.

5. Internetinis IP potinklio skaičiuotuvas

The Internetinė IP potinklio skaičiuoklė yra dar vienas nemokamas internetinis įrankis. Išvaizda ir funkcionalumas iš tikrųjų labai panašus į anksčiau pristatytą „Tech-FAQ“ potinklio skaičiuotuvą. Iš pirmo žvilgsnio kiltų pagunda daryti išvadą, kad jis susijęs tik su klasikiniu potinkliu, bet jei perskaitysite smulkiu šriftu skaičiuotuvo dešinėje, pamatysite, kad iš tikrųjų yra trys skirtingi įrankiai.

Skaičiuoklė leidžia atlikti potinklio tinklo skaičiavimus, naudojant tinklo klasę, IP adresą, potinklio kaukę, potinklio bitus, kaukės bitus, maksimalius reikalingus IP potinklius ir maksimalius reikalingus pagrindinius kompiuterius viename potinklyje. Skaičiuoklėje galite pasiekti CIDR skaičiuotuvą, superneto skaičiuotuvą ir ACL pakaitos simbolių kaukės skaičiuotuvą – dar tris naudingus įrankius, kurie puikiai užbaigia šį veiksmą.

6. Potinklio apskaičiav

Jei naudojate „Macintosh“ kompiuterį, Potinklio skaičiuok skirtas tau. Jis veikia „Mac osX“ ir pateikia visus potinklio skaičiavimus, kurių jums gali prireikti. Tai atvirojo kodo projektas, išleistas pagal GPL licenciją. Jis palaiko tiek klasikinį, tiek CIDR potinklį. Kaip ir dauguma „Mac“ įrankių, jis turi gražiai atrodančią vartotojo sąsają.

Funkcija, kurią ypač mėgstame naudojant šį potinklio skaičiuotuvą, yra galimybė eksportuoti visus apskaičiuotus potinklius į mainų sritį arba į CSV failą.

7. VLSM (CIDR) potinklio skaičiuoklė

The VLSM (CIDR) potinklio skaičiuoklė yra dar vienas nemokamas internetinis skaičiuotuvas. Kaip rodo pavadinimas, jis specializuojasi kintamo ilgio potinklyje, kuris yra tik dar vienas CIDR pavadinimas. Norėdami jį naudoti, pirmiausia įveskite IP adresą, kurį norite kintamu būdu priskirti potinkliui CIDR žymėjime. Pavyzdžiui, galite įvesti 10.11.0.0/22. Tada turite nurodyti reikalingų potinklių skaičių (numatytasis nustatymas yra 6), tada spustelėkite mygtuką Keisti. Tada įveskite kiekvieno reikalingo potinklio dydį. Tai didžiausias galimų IP adresų skaičius, kurio jums prireiks kiekviename potinklyje. Taip pat galite nurodyti kiekvieno potinklio pavadinimą, jei norite. Baigę užpildyti formą, tiesiog spustelėkite mygtuką Pateikti.

Gautas rezultatas yra lentelė su kiekvieno potinklio parametrais. Pamatysite tinklo adresą, potinklio kaukę, priskiriamų IP adresų diapazoną ir kiekvieno potinklio transliavimo adresą.

8. IP skaičiuoklė

The IP skaičiuotuvas taip pat yra internetinis skaičiuotuvas. jo teikiamos funkcijos yra labai paprastos, tačiau jos naudojimas paprastas. Įrankis paima IP adresą ir tinklo kaukę ir apskaičiuoja gautą transliaciją, tinklą, Cisco pakaitos simbolių kaukę ir pagrindinio kompiuterio diapazoną. Be to, suteikdami antrą tinklo kaukę, galite sukurti potinklius ir (arba) supertinklus. IP skaičiuoklė taip pat yra mokymo priemonė. Iš esmės ji taip pat pateikia potinklio rezultatus kaip lengvai suprantamas dvejetaines reikšmes.

Tarkime, kad norite prijungti 10.11.0.0/22 ​​tinklo įvadą į kelis /28 potinklius. Viskas, ką jums reikia padaryti, tai įvesti 10.11.0.0 kaip IP adresą, 22 kaip pirmą tinklo kaukę ir 28 kaip antrąjį. Tada spustelėsite Apskaičiuoti ir jums bus pateikta išsami kiekvieno galimo potinklio specifikacija. Tai ne tik internetinis įrankis, o jei norite, galite atsisiųsti „Linux“ paketą ir įdiegti jį vietiniame kompiuteryje.

9. Sipcalc

Priešingai nei visi kiti mūsų sąrašo įrašai, Sipcalc yra komandų eilutės programa, skirta Linux kompiuteriams. Taigi galite tikėtis, kad jo mokymosi kreivė bus šiek tiek statesnė. Tačiau kai įvaldysite jo virves, tai yra labai galingas ir efektyvus įrankis.

|_+_|

Nors tai gali būti ne visiems, manėme, kad turime įtraukti jį į savo sąrašą, nes tai tikriausiai yra vieninteliai komandinės eilutės įrankiai IP adresų skaičiavimams.

10. IP potinklio skaičiuoklė

Paskutinis mūsų įrašas, IP potinklio skaičiuoklė yra, nepaisant panašaus pavadinimo, labai skiriasi nuo mūsų penkto produkto, internetinio IP potinklio skaičiuotuvo. Pradedantiesiems tai nėra internetinis skaičiuotuvas. Tai programinės įrangos dalis, kurią reikia atsisiųsti ir įdiegti kompiuteryje, kuriame veikia „Windows“. Taip pat sakoma, kad jį galima vykdyti naudojant Linux / Mono.

Įrankio vartotojo sąsaja yra lengvai suprantama ir naudojama. Įvedate IP adresą ir potinklio kaukę, spustelėkite mygtuką Pradėti ir pamatysite gautus potinklius, rodomus kairėje įrankio lango pusėje.

Apibendrinant

Nesvarbu, kurią iš šių įrankių pasirinksite, visi jie suteiks laukiamos pagalbos. Kai kurie renginiai sukurs pilnus IP adresavimo planus ir leis jums eksportuoti duomenis arba juos nukopijuoti ir įklijuoti. O kai kuriuos iš jų galima rasti internete, dažnai net nereikia nieko įdiegti savo kompiuteryje. Ir galiausiai, kadangi visi šie įrankiai yra nemokami, galite išbandyti juos visus ir sužinoti, kuris iš jų jums labiausiai tinka. Jūs netgi galite įrenginį naudoti jų derinį, kad padidintumėte funkcionalumą.

Kaip paleisti „Plex Media Server“ NAS Ankstesnis Straipsnis

Kaip paleisti „Plex Media Server“ NAS

Kaip susieti valdiklį su klaviatūros klavišais sistemoje „Windows 10“. Skaityti Daugiau

Kaip susieti valdiklį su klaviatūros klavišais sistemoje „Windows 10“.