Kas yra „Windows Phone 7“ diagnostikos meniu ir kaip su juo patobulinti telefoną?
Kaip jau tikriausiai žinojote, „Microsoft“ sukūrė ir pristatė skaitmeninį asmeninį asistentą su savo pavyzdine operacine sistema „Windows 10“, kurią pavadino „Cortana“. Jei buvote „Halo“ žaidimų serijos gerbėjas, galbūt žinote šį pavadinimą, nes šiame žaidime „Cortana“ buvo protingas AI konstrukcija, kuri buvo labai svarbi žaidimo siužetui.
Iš pradžių „Cortana“ buvo sukurta veikti kaip išmaniųjų telefonų asistentas „Windows“ mobiliuosiuose įrenginiuose, tačiau atsižvelgiant į tai, kad „Microsoft“ 2017 m. ištraukė „Windows Phone“ kištuką ir oficialiai nutraukė palaikymą po 2 metų, šis išmanusis AI asistentas vis labiau ima atrodyti kaip technologinis reliktas. Deja, tiems iš mūsų, kurie naudojasi „Windows 10“, „Cortana“ vis dar yra liūdna realybė, nes po kiekvieno didelio (iš) atnaujinimo dauguma iš mūsų vis dar stengiasi ją išjungti.
Nesupraskite manęs neteisingai, idėja turėti skaitmeninį asistentą yra visiškai logiška išmaniajame telefone, nes galimybė atlikti kelias užduotis tokiame įrenginyje yra šiek tiek ribota, palyginti su, pavyzdžiui, staliniu kompiuteriu. Tačiau dirbtinio intelekto asistentas staliniame arba nešiojamajame kompiuteryje yra tiesiog nereikalingas . Aš turiu galvoje, ar bandėte jį naudoti? Kam atidaryti „Cortana“ ir liepti atidaryti „Outlook“, jei galite tiesiog dukart spustelėti jos darbalaukio nuorodą?
Ar Cortana naudinga?
Žinoma, bendraudami su Cortana galite jaustis linksmai kurį laiką, net jei tai darote tik juokdamiesi ir kikendami, tačiau funkcionalumo požiūriu jis nėra toks ryškus kaip kiti asistentai, tokie kaip „Siri“, „Alexa“ ar „Google Assistant“.
Be to, jis praleidžia nešventai daug laiko sekdamas jūsų kompiuterio naudojimo įpročius, bandydamas sužinoti apie jus daug dalykų (todėl jis gali suteikti jums unikalią patirtį, pritaikytą konkrečiai jums ir jūsų poreikiams), be jokios naudos, kaip kartais. tai nesugeba atlikti net paprastų užduočių , pvz., surasti failą (ir dažnai naudojamą) savo kompiuteryje.
Na, esmę supratote. „Cortana“ galėjo būti kažkas kitokio, tačiau liūdna tiesa yra ta, kad ji pasirodė ne taip, kaip „Microsoft“ ją įsivaizdavo, ir būtent todėl daugelis iš mūsų nesiryžta jos išjungti asmeniniuose kompiuteriuose.
Cortana: ne tokia veiksminga, kaip turėtų būti
Nėra prasmės jį ten laikyti, turint omenyje, kad tai sunaudoja daug išteklių, pažeidžia mūsų privatumą (tam tikru mastu), o kartais net negali atlikti menkų užduočių. O, jei naudosite jį internetinėms paieškoms atlikti, tai privers naudoti „Bing“ kaip numatytąjį paieškos variklį ir to negalėsite anuliuoti nenaudodami trečiosios šalies naršyklės plėtinio. Ach.
Turint tai omenyje, jei kada nors norėjote išjunkite „Cortana“ iš savo kompiuterio ir mesti dar net nepabandęs, nes manai, kad to padaryti neįmanoma nenuvažiavus kelių papildomų mylių ir manai, kad neverta stengtis, nebijok; Esame čia dėl tavęs ir padėsime išjungti Cortana ir visam laikui atsikratyti jos įsibrovimų. Tačiau atminkite, kad kitą svarbų „Windows 10“ naujinimą gali tekti dar kartą peržiūrėti šį vadovą.
Ar turėčiau išjungti „Cortana“?
Jei jums patinka turėti visas „Windows 10“ funkcijas, kurias norėjo turėti „Microsoft“, nėra prasmės pašalinti „Cortana“. Tai ypač pasakytina, jei jį reguliariai naudojate planuodami susitikimus kalendoriuje, tvarkydami kontaktus, stebėdami eismą, siųsdami kam nors el. laišką, eidami į konkrečią kompiuterio vietą ar dėl kokių nors kitų priežasčių.
Tačiau, jei jums jau užtenka mėlynojo skambėjimo asistento ir norite neleisti jam analizuoti jūsų kompiuterio naudojimo elgsenos ir pranešti apie tai Microsoft, šis vadovas yra tikrai verta paziureti . Padėsime ne tik pašalinti „Cortana“ iš kompiuterio, bet ir išjungti „Bing“ žiniatinklio paiešką, nustatyti apribojimą, kokių tipų duomenis „Cortana“ gali rinkti apie jus, ir neleisti „Cortana“ veikti paleidžiant.
Kaip apriboti „Cortana“ duomenų rinkimą
Jei nusprendėte, kad Cortana iš tikrųjų yra geras dalykas jūsų asmeniniame kompiuteryje, mes jūsų nesmerksime; jūsų kompiuteris, jūsų sprendimas. Tačiau, jei tiksliai nežinote, kiek duomenų renka „Cortana“ iš jūsų ir norite apriboti duomenų, kuriuos siunčiate „Microsoft“ per savo patikimą dirbtinio intelekto valdomą skaitmeninį asistentą, tipus, mes taip pat galime jums padėti.
Yra keletas vietų, kurias turėsite aplankyti, nes „Cortana“ renka įvairių tipų duomenis iš skirtingų paslaugų, tačiau daugiausia dėmesio skirsime dviem svarbiausioms: kalbai ir spausdinimui. Per pastaruosius kelis svarbius atnaujinimus Cortana duomenų rinkimo ir privatumo nustatymai buvo pakeisti, tačiau šiuo metu mūsų vadovas vis dar yra tikslus. Toliau pateikiami veiksmai, kurių reikia imtis norint apriboti duomenų, kuriuos „Cortana“ gali rinkti iš jūsų kompiuterio, tipą:
- Paspauskite Laimėk klavišą klaviatūroje
- Spustelėkite krumpliaračio formos mygtuką (jis turėtų būti šalia Galia mygtukas)
- Eikite į Privatumas skydelis (čia galite išjungti viską, kad padidintumėte su „Cortana“ nesusijusį privatumą)
- Eikite į Kalba kategorija kairėje
- Išjungti kalbos atpažinimą
- Eikite į Rašalo rašymo ir spausdinimo personalizavimas kategorija kairėje
- Jei jis įjungtas, pasirinkite Peržiūrėkite savo asmeninį žodyną
- Spustelėkite Išvalykite asmeninį žodyną mygtuką (įsitikinkite, kad jums nereikės naudoti jokių įtrauktų pasiūlymų)
- Grįžkite atgal ir perjunkite Pradedu tave pažinti funkcija išjungta
- Pasirinkite Mikrofonas kategorija kairėje
- Slinkite žemyn, kol rasite Cortana ir išjunkite (atšaukia prieigą prie mikrofono)
- Peržiūrėkite visas kategorijas ir išjunkite „Cortana“, kad ir kur ją rastumėte
Atminkite, kad atšaukus „Cortana“ prieigą prie mikrofono, ji taip pat negalės naudoti aktyvinimo balsu, todėl pirmiausia nereikės išjungti aktyvinimo balsu, o tada grįžti prie prieigos prie mikrofono atšaukimo. Be to, verta paminėti, kad išjungus tam tikras funkcijas, tokias kaip pažintis su jumis Rašalo rašymo ir spausdinimo personalizavimas Skyrius visiškai išjungs spausdinimo pasiūlymus jūsų „Windows 10“ kompiuteryje.
Kaip VISIŠKAI išjungti „Cortana“.
Dabar sutelksime dėmesį tik į „Cortana“ išjungimą, todėl prieš tęsdami įsitikinkite, kad jums nereikės šio skaitmeninio asistento, kai tik jį išaktyvinsite. Procesas yra gana neskausmingas, tačiau kai kuriose „Windows 10“ versijose (tiksliau „Home“ versijose) reikia keisti kai kuriuos „Windows“ registro dalykus, o tai darant be tinkamos atsarginės kopijos kartais gali atsirasti nemalonių situacijų.
Be to, toliau rasite išsamias instrukcijas, kaip išjungti „Cortana“ tiek „Windows 10 Home“, tiek „Pro“ leidimuose.
1. Windows 10 Home
Nors „Windows 10 Home“ sistemoje „Cortana“ pašalinimo procesas yra šiek tiek sudėtingesnis nei tos pačios operacinės sistemos „Pro“ versijoje, tai nėra sunku, jei atidžiai atliksite šiuos veiksmus:
- Paspauskite Laimėk klavišą klaviatūroje
- Tipas regedit ir paspauskite Enter
- Spustelėkite Taip mygtuką, kad patvirtintumėte savo veiksmą (leiskite Registro redaktorius norėdami atlikti pakeitimus savo įrenginyje)
- Nukopijuokite toliau esantį adresą ir įklijuokite jį viršutiniame registro rengyklės lauke (adreso juostoje).
- |_+_|
- Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite Windows aplanką
- Pasirinkite Naujas > Raktas iš kontekstinio meniu
- Tipas „Windows“ paieška kaip naują aplanko pavadinimą
- Įsitikinkite, kad „Windows“ paieška pasirinktas aplankas
- Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite bet kurią tuščią vietą dešinėje ekrano dalyje
- Pasirinkite Nauja > DWORD (32 bitų) reikšmė
- Tipas Leisti Cortana kaip naujai sukurto elemento pavadinimas
- Dukart spustelėkite naujai sukurtą elementą ( Leisti Cortana )
- Įsitikinkite, kad pagrindas nustatytas šešioliktainis ir kad vertė yra 0 (nulis)
- Spustelėkite Gerai
- Iš naujo paleiskite kompiuterį, kad pakeitimai įsigaliotų
Tai viskas. Pastebėsite, kad „Cortana“ nebėra, ir galėsite laisvai naudotis „Windows Search“ nesijaudindami, kad „Cortana“ rinks įvairių tipų duomenis apie jūsų kompiuterio elgesį.
2. Windows 10 Pro
„Windows 10 Pro“ viskas yra šiek tiek paprastesnė, nes jums nereikės atlikti jokių sudėtingų pakeitimų registro rengyklėje. Tačiau vis tiek turėsite naudoti funkciją, kurios tikriausiai niekada anksčiau nenaudojote, vadinamą a Vietos grupės strategijos redaktorius kad būtų veiksmingai išjungtas virtualus asistentas. Štai ką reikia padaryti:
- Paspauskite Laimėk klavišą klaviatūroje
- Tipas redaguoti grupės politiką
- Pasirinkite Redaguoti grupės politiką iš rezultatų sąrašo
- Dukart spustelėkite Kompiuterio konfigūracija piktogramą
- Atidaryk Administravimo šablonai aplanką
- Dukart spustelėkite „Windows“ komponentai piktogramą
- Slinkite žemyn, kol pamatysite Paieška aplanką ir dukart spustelėkite jį
- Dukart spustelėkite Leisti Cortana variantas
- Naujai atsidariusiame lange pasirinkite Išjungta radijo mygtukas
- Spustelėkite Gerai mygtuką
- Uždaryk Vietos grupės strategijos redaktorius
- Iš naujo paleiskite kompiuterį
Atkreipkite dėmesį, kad jūsų kompiuteryje nebėra „Cortana“, nei užduočių juostoje, nei „Windows“ paieškoje. Jei užduočių juostoje po didinamojo stiklo piktograma vis dar matote žiedo piktogramą, tiesiog dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite užduočių juostą ir išjunkite Rodyti Cortana mygtuką variantas.
Kaip pašalinti Cortana nuo paleidimo
Nors atšaukėte daugumą (jei ne visas) „Cortana“ privilegijų savo kompiuteryje ir net neleidote jai trukdyti jūsų „Windows“ paieškos rezultatams, vis tiek yra tikimybė, kad „Windows 10“ pabandys. įkeliant jį paleidimo metu . Kaip paaiškinome kitame vadove, daugybė paleisties elementų, ypač „Cortana“, kuris yra sudėtingas įrankis, kurio veikimui naudojami visos sistemos duomenys, gali labai sulėtinti jūsų kompiuterį.
Dėl šios priežasties geriausia, jei atsikratytume „Cortana“ ir neleistume jos paleisti paleidžiant, nes neplanuojame jos daugiau naudoti ir pašalinome ją iš savo operacinių sistemų. Atlikite šiuos veiksmus, kad „Cortana“ nebūtų paleista paleidžiant sistemą:
- Paspauskite Ctrl + Shift + Esc kad paleistumėte užduočių tvarkyklę
- Eikite į Pradėti skirtukas
- Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite Cortana
- Pasirinkite Išjungti iš kontekstinio meniu
Tai viskas, ką jums reikėjo padaryti. Jei norite patikrinti, ar Cortana tikrai nustoja veikti paleidžiant, galite pradėti ir iš naujo paleisti kompiuterį. Kai jūsų kompiuteris baigs paleisties seką, nedvejodami paleiskite Užduočių tvarkyklė dar kartą ir patikrinkite, ar veikia „Cortana“ (fone ar kitaip). Jei viską padarėte teisingai, neturėtumėte matyti jokių pėdsakų.
Kaip galiu išjungti „Bing“ paiešką meniu Pradėti?
„Windows 10“ turi puikią pradžios meniu paieškos sistemą. Galite paskambinti tiesiog klaviatūroje paspausdami „Win“ klavišą ir pradėdami rinkti programos ar aplanko, kurį norite greitai naršyti, pavadinimą. Tačiau galbūt pastebėjote, kad be vietinių rezultatų (programų ir aplankų), paieškos rezultatai taip pat apima rezultatus iš žiniatinklio. Arba tai, arba siūlo atlikti internetinę paiešką.
Dabar tai nebūtų problema, turint omenyje, kad kartais būtų malonu turėti po ranka galingą paieškos variklį. Tačiau ieškant įvairių dalykų meniu Pradėti bus pateikti tik „Bing“ paieškos rezultatai, ir visiškai jokiu būdu negalite to pakeisti sistemoje „Windows“. Jei meniu Pradėti nerandate jokios „Bing Search“ funkcijos naudingumo, galite jį pašalinti. Štai kaip tai galite padaryti su minimaliomis pastangomis:
- Paspauskite Laimėk klavišą klaviatūroje
- Tipas regedit ir pataikė į Įeikite klavišą klaviatūroje
- Paspauskite Taip mygtuką, kad registro rengyklė galėtų atlikti jūsų sistemos pakeitimus
- Nukopijuokite toliau esantį adresą ir įklijuokite jį į adreso juostą registro rengyklėje
- |_+_|
- Patikrinkite, ar yra elementas, vadinamas CortanaConsent
- Dukart spustelėkite CortanaConsent ir patikrinkite, ar jo pagrindas šešioliktainis ir nustatyta vertė 0 (nulis)
- Jei negalite rasti CortanaConsent elementą, dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite bet kurią tuščią vietą dešinėje ekrano dalyje
- Pasirinkite Nauja > DWORD (32 bitų) ir tipas CortanaConsent kaip prekės pavadinimas
- Dukart spustelėkite CortanaConsent ir nustatykite jo pagrindą šešioliktainis ir jo vertė 0 (nulis)
- Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite bet kurią tuščią vietą dešinėje ekrano dalyje
- Pasirinkite Nauja > DWORD (32 bitų) reikšmė iš kontekstinio meniu
- Tipas Įjungta „BingSearch“. kaip naujos vertės pavadinimas
- Dukart spustelėkite Įjungta „BingSearch“.
- Įsitikinkite, kad bazė nustatyta į šešioliktainis o Vertė yra 0 (nulis)
- Dar kartą dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite bet kurią tuščią dešiniosios ekrano dalies dalį
- Pasirinkite Nauja > DWORD (32 bitų) reikšmė iš kombinuoto meniu
- Tipas AllowSearchToUseLocation
- Dukart spustelėkite AllowSearchToUseLocation
- Dar kartą įsitikinkite, kad bazė nustatyta į šešioliktainis o Vertė yra 0 (nulis)
Atlikę visus aukščiau aprašytus veiksmus, iš naujo paleiskite kompiuterį. Kai įkrovos seka baigiasi, patikrinkite, ar vis dar matote Bing paieškos rezultatus, kai bandote atlikti paiešką meniu Pradėti. Jei vis tiek tai darote, dar kartą atlikite anksčiau nurodytus veiksmus ir įsitikinkite, kad juos atliekate labai atidžiai.
„Cortana“ išjungimas sistemoje „Windows 10“ – IŠVADA
Apibendrinant galima pasakyti, kad „Cortana“ galėjo būti gana naudinga funkcija, padėjusi daugeliui iš mūsų supaprastinti bendravimą su savo kompiuteriais, tačiau praėjus keleriems metams po pirminio išleidimo ji dar turi nuveikti ilgą kelią, kol ji pasieks. kad statusas (jei kada nors). Dėl šios priežasties daugelis iš mūsų gali bandyti pašalinti „Cortana“ iš savo sistemų, nes tai sunaudoja daug išteklių ir nėra visiškai naudinga.
Nesvarbu, ar bandote pašalinti „Cortana“ iš „Windows 10“ kompiuterio, apriboti duomenis, kuriuos ji renka iš kompiuterio, neleidžiant paleisti paleidimo, ar visa tai, kas išdėstyta pirmiau, manome, kad mūsų vadovas jums bus labai naudingas, nes jame pateikiama išsami informacija. instrukcijas, kaip saugiai ir veiksmingai atlikti visus pirmiau nurodytus veiksmus ir dar daugiau.
Gaukite kasdienių patarimų savo gautuosiuose. Naujienlaiškis Prisijunkite 35 000+ kiti skaitytojai